Bu Yazı 62 Kişi Tarafından Görüntülendi

Sineklik Tamiri

sineklik tamiri

Sitemizde yine bize çok sorulan bir soruya cevap verelim istedik, malum sineklik sezonu açıldı, gecen senelerde yaptırdıgınız sineklikler eskidi ama çerceveleri sağlam, müşterilerimiz de sıkça sineklik tamiri yapıyor musunuz ? sineklik tamir edilir mi ? sineklik tamiri ne kadar tutar ? şeklinde sorular soruyorlar bunları tek tek cevaplayalım.

Sineklik Tamir Edilir Mi ?

Tek kelime ile cevaplamak gerekirse EVET sineklik tamir edilebilir tabi ki ama bununla bağlantılı bir kaç soru daha var.

1 – hangi sineklik modelleri tamir edilebilir, hepsinin tamiri mümkün mü 

2 – Siz biz sineklik tamiri yapıyor muyuz ?

3 – Sineklik tamiri kaç para tutar yaptırmaya değer mi ?

4 – Sineklik tamir işlemi nasıl oluyor siz mi alıyorsunuz biz mi getirmeliyiz nasıl olacak 

….gibi çokça karşılaştığımız sorular bir birine bağlı olduğu için ben size hepsi topluca cevaplamak istiyorum kısa bir özet yazı ile

 Şuan Piyasada bilinen ve üretilen 4 farklı sineklik modeli var hatta hazır sineklikler ile birlikte 5 ayrı modelde diyebiliriz.

 

        Yapıştırma Sineklik Tamiri : nalbur ve yapı marketlerden aldığınız yapıştırma cırt cırtlı diye adlandırdığımız sineklikler bunlar en ucuz sineklikler olup zaten bir yaz sezonu boyunca kullanmanız hedeflenerek üretildiği için zaten tamir diye birşeyide yok tülü yırtıldı mı atın çöpe yenisi kullan at tarzı sinekliklerdir bunu es geçiyorum

 

         Menteşeli Sineklik Tamiri : Menteşeli sineklikler  genellikle dışarı doğru açılan alüminyum paslanmaz çercevesi olan kullanışlı ve ekonomik bir sineklik çeşididir. Menteşeli sinekliklerin tamir gerektiren kısmı genelde zamanla tüllerinin yıpranması yırtılması, tutma açma kısımlarının kırılması ve menteşelerinin kırılması gibidir. Biz menteşeli sinekliklerin tamiri tül değişimini yapıyoruz. Sineklikleriniz 5 adet ve üstündeyse yenisini yaptırmak yerini tamirini yaptırmak daha mantıklıdır. Yok eğer ki 5 adetten daha az ise bunların tamiri astarı yüzünü geçer hesabı olur ama siz bunları aracınızı arkasına atıp bize getirir iseniz atölyede tülünü menteşesinin sineklik klidinin tutma yerinin hepsinin değişimi yaparız. Sizde tasarruf etmiz olursunuz.

 

            Sürgülü Sineklik Tamiri : Çerçevesi gövdesi dağılmış raylarında yamukluk var ise tamirini tavsiye etmeyiz. Ama tülü yırtılmış ise içindeki tülünün değişimi mümkündür bu tülün değişimini yapabilmekteyiz.

 

 

             Stor Sineklik Tamiri : Stor sineklik modeli pileli sineklikler çıkmadan önce en yaygın kullanılan sineklik modeliydi içinde yaylı mekanizmadan ötürü sıkça tamir gerektirebilen bir sineklik çeşididir, stor sinekliklerin artık pek kimseye tavsiye etmiyoruz stor sineklik tamiri yenisine yakın fiyatlarla yapmaktalar o yüzden bu sinekliğinde tamirini tavsiye etmiyorum dolayısıyla bizde tamiri yapmıyoruz. 

 

        Pileli sineklik tamiri : Akordiyon sineklik katlanır sineklik gibi isimleri olan bu sineklikler çok fazla talep görmektedir kullanışlı ve daha uzun ömürlü olmasından dolayı ama uzun ömürlü olsa da bunların bir kullanım süresi var ve plise sineklikte tamir gerektirir.Biz kendi pileli sinekliklerimizin zaten tamirini yapıyoruz. sineklik ipi kopmuş ise ipini değiştiriyoruz, katlanır sineklik tülü yırtılmış deforme olmuş ise tül değişimini yapıyoruz , sineklik tekerini her parçasını değiştiriyoruz. Ama piyasada farklı modellerde pileli sineklikler olduğundan hepsini değilde sadece malzemesi aynı olanların tamiri yapıyoruz. örneğin bir teker kırılmışsa elimizdeki uymayabilir, ama tül ve diğer parçalar çoğunlukla uyum sağlamaktadır.

Sineklik Tamir Fiyatı

Yazımızda da anlattığımız modelleri için sineklik tamiri yapıyoruz. sineklik tamirinde sadece tamir işlemi ve kullanılan sineklik malzemesi ücretinin alınması için sineklikği sizin söküp bize getirmeniz gerekir.

Ama ben bunu yapamam siz gelip alıp tamirini yapın tekrar getirip yerine takın der isenizde bunun için bizden nekadar uzakta olduğunuz kaç adet sineklik tamiri yapılacağı gibi değişkenlerden dolayı net bir adet fiyatı söylemek mümkün olmuyor bizi arayıp bu bilgilerle fiyat almanız gerekiyor.

Halil Usta

Cep Tel : 0538 924 61 78

Sabit Tel : 0212 880 2 555

E-Mail : info@pimapenim.com

Beylikdüzü Sineklik Büyükçekmece Sineklik Esenyurt Sineklik Avcılar Sineklik

Etiketler:

pencere telefonsineklik siparis whatsapp
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git