Bu Yazı 18.803 Kişi Tarafından Görüntülendi

Sürgülü pimapen Soğuk Önleme

surgulu kapı pimapen rüzgar

surgulu kapı pimapen rüzgar

Sitemiz üzerinden, mail yoluyla ve telefon ile bize çokça gelen sürgülü pimapen kapı şikayetleri üzerine bu yazıyı kaleme almaya karar verdik. Hem bilgilendirici hemde sürgülü pimapen kapı yaptırmayı düşünen ziyaretçilerimize yol gösterici bir yazı olması umudunu taşıyoruz.

Sürgülü pimapen kapılarının rüzgar aldığından iyi olmadığından sıklıkla şikayet eden kullanıcılar, bizden tamir servisi istemektedir, ama şunu belirtmek isterim ki normal sürgülü, sürme pvc pimapen kapılarda %100 yalıtım malesef mümkün değildir.Hatta bu kapılar şu soğuk kış günlerinde %60 bir yalıtım sağlıyorsa bu bile bir başarıdır çünkü sürgülü pimapen kapılarda sıkıştırmayı sağlayan bir kilit sistemi yoktur takılamaz.

Sürgülü pimapen kapılar, hatta tüm sürgülü kapılar sadece bir boşluğu paravan gibi kapatma amacı güderler bu nedenle bu kapı çeşidinin izalasyon gerektiren ısı yalıtımı gerektiren yerlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. zaten çalışma mantığı olarakta tam bir kilitlenmeyi güvenliğide hedeflemez, tutup çekersiniz ve boşluğu böler kapatır, yerinde git gel hareti vardır sadece.

Size tavsiye edebileceğimiz tek çözüm yapı marketlerden bulabileceğiniz kapı ve pencere bantlarını (sünger bant) yapıştırarak kısmende olsa rüzgarı kesmek.

Eğer ısı yalıtımlı bir sürgülü kapı yaptırmak istiyorsanız ozaman tercihiniz muhakkak volkwagen sürgülü kapı olmadır çünkü üzerinde mekanizma sayesinde normal bir kapı gibi kapanma görevi görmektedir.

Etiketler:

pencere telefonsineklik siparis whatsapp
Sürgülü pimapen Soğuk Önleme Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Hasan dedi ki:

  Madem soğuğu engellemiyor neden insanları kandırıp sürgülü kapı pencere yapıyorsunuz

  1. ustam dedi ki:

   Sadece ısı yalıtımı gerektirmeyen, balkon veranda veya iç mekan bölmelerinde kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca ısı yalıtımı daha yüksek olan volkswagen sürme, paralel sürme, ve kaldırmalı hebesibe sürmelerde sistemleride mevcuttur.

 2. Yılmaz TURGUT dedi ki:

  Yüksekliği 230 cm eni 260 cm olan 4 . kat duvara sıfır bir fransız pencere yaptımak istiyorum. Yağmurun geçmemesi için ve temizlebilmesi için nasıl bir tip seçmeli ve yaptırmalıyım.

  1. ustam dedi ki:

   Tüm bölmelerin kanatlı olup içeri içeriye açılması temizlik acısından size kolaylık sağlayacaktır

 3. Kemal dedi ki:

  Normal sürgülü kapılar, volkswagen tipi kapılara dönüştürebilir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

  1. ustam dedi ki:

   Malesef sürgülü pimapen kapı, volkswagen kapıya dönüştürülemez

Sayfa başına git