Beylikdüzü Kapı Pencere Balkon Sineklik https://pimapenim.com 0212 880 25 55 Sat, 18 Jan 2020 11:47:10 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://pimapenim.com/wp-content/uploads/2019/12/cropped-favicon-1-32x32.png Beylikdüzü Kapı Pencere Balkon Sineklik https://pimapenim.com 32 32 Volkswagen Sürgülü Kapı https://pimapenim.com/volkswagen-surgulu-kapi https://pimapenim.com/volkswagen-surgulu-kapi#respond Fri, 20 Dec 2019 13:26:34 +0000 https://pimapenim.com/?p=3205 Sürgülü kapılar hayatımızı kolaylaştıran, tek hareketle açılıp kapanan, yer kaplamadığı için bize geniş kullanım alanı bırakan ve size çok çok büyük ölçülerde açılım alanı sunan sürgülü pvc kapılar.

Bu yazımızda volkswagen diğer adıyla paralel Sürme diye tabir ettiğimiz pvc sürgülü kapılara değineceğiz

Geniş salon kapılarında, büyük balkona çıkış kapılarında, giriş katların villaların müstakil evlerin tüm bahçe çıkışlarında, teras çıkışlarında oldukça sık kullandığımız uyguladığımız volkswagen sürgülü kapılar gerçekten büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
paralel sürme kapı
Bu tip açılır kapı sisteminin öncüsü olan volkswagen araç markasının araçlarında kullandığı kapı açılımlarına benzediği için halk arasında volkswagen kapı denilen pvc sürgülü kapıların sektördeki ismi paralel sürgülü kapıdır. ( Devirmeli sürme veya çek aç sürmede denmektedir.)

volkswagen sürgülü kapılar özellikle kullanım kolaylığı ile geniş alanlarda büyük ebatlarda çok rahat çalışması özelliğiyle bilinir olsa da, bu kapı sisteminin en büyük özelliği ısı yalıtımlı sürgülü kapı olması özelliğidir. Klasik sürgülü kapı dediğimiz pvc kapılarda, yani kendi ekseninde tek bir ray üzerinde sağa sola hareket eden sürgülü kapılarda ısı yalıtımı yoktur.(Bakınız Klasik Sürgülü Kapı) Alttan üstten iki kapının arasında rüzgar geçirmesi oldukça yüksek ihtimaldir. Ama volkswagen sürgülü kapılar sürgülü özelliğinin yanında normal bir pvc kapı gibi dört taraftan kapanma sağlayarak ısı yalıtımını olabilecek maksimum düzeye çıkarmış oluyor.

Tabi bu volkwagen sürmelerin çok ince ayar ve ustalık istediğini bu ayarların iyi yapılmadığında, terazili bir montaj sağlanmadığında, düzgün ve dikkatli bir kullanım sağlanmadığında, iyi mekanizma parçaları kullanılmadığında çokça sorun çıkardığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor ki bu her işte böyledir aslın neyse wolksvagen kapı arızalarına ve tamirine başka bir yazımızda değineğiz onuda alttaki linkten inceyip okuyabilirsiniz

Linke Tıklayarak Volkswagen Kapı Tamiri Yazımızı Okuyabilirsiniz

 

ikili açılır volkswagen sürgülü kapı Üstteki resimde görüldüğü üzere volkswagen paralel sürgülü kapılar ikili açılır olarakda kullanılabilmektedir. Biraz daha ısı yalıtımını azaltmış olsa da ikili kullanımda da başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Genel olarak Bir adet kapı kolu, kanadı çevreleyen ispanyolet dediğiniz kilit mekanizma grubu, üst ray, alt ray ve araba takımı gibi temel parçalardan oluşan sistem yarı otomatik ve tam otomatik olarak ikiye ayrılmaktadır

Bu iki sistem tam otomatik ve yarı otomatik çok karıştırılıyor ve bir karmaşa konusu olsa da özetle tam otomatik sistemlerde kapı kendinize doğru çekmeye ihtiyaç duymazsınız kolu aşağı doğru çevirdikçe mekanizma kapıyı size doğru iterek üst makaslardan açılmasını sağlar. bunun dışındaki tüm sistemlere de yarı otomatik veya manuel diye biliriz. Zaten bir kaç markanın bu otomatik volskwagen sürmesi dışında piyasada çok fazla otomatik sistem yoktur.

devirmeli sürme Üstteki Resimde gördüğünüz kapı sonradan volkswagen yani paralel sürgülü kapıya çevirrilmiştir. Mevcut pvc pimapen kapı veya pencerenizi markası ne olursa olsun volkswagen paralel sürgülü kapıya çevirmek mümkündür. Tabi bu işlem zor bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlemdir ayrıca sadece gerekli şartları taşıyan kapılara bu çevirme işlemi yapılabilir. ona da bir sonra ki yazımızda detaylıca değineceğiz.

Normal Kapıyı Volkswagen Sürgülü Kapıya Çevirme
Normal kapı ve pecereler bellirli şartları sağladığında volkswagen sürgülü kapılara çevirilebilmektedir. Bununla ilgili aşağıdaki linkteki yazımızı okuyabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 Normal Açılan Kapı veya Pencereyi Volkswagen paralel sürmeye Çevirme İşlemi

ahsap renkli sürgülü

Volkswagen Paralel Sürgülü Kapı Pencere Fiyatları

Yazımızı çok uzatmamak adına çok merak edilen bu konuya da burda kısaca değişmek istiyorum. Pvc pimapen volkswagen sürgülü kapı aksesuarları, diğer pencere ve kapı aksesuarları ile kıyaslanmayacak kadar pahalıdır tüketicilerin öncelikle bunu bilmesi gerekir. Bu mekanizmaların yerli markaları olduğu  gibi yabancı ithal markaları da vardır. Komple set olarak satılan bu mekanizmalar için size genelde set fiyatı verilir tek olarak bir parçasını bulmak pek mümkün değildir, ayrıca başka bir markanın parçası da diğer bir markaya uymamaktadır. Tıpkı bir aracınızın tamponu değişmesi gerektiğinde başka bir marka aracın tamponunu takamayacağınız gibi, universal olan bir kaç parçayı bu örneğin dışında tutabiliriz örneğin kol gibi pvc kapı kolllarının neredeyse hepsi birbirine uyar.

Bilmeniz gereken bir diğer konu yerli ve daha uygun fiyatlı volkswagen paralel sürme markaları da mevcuttur. Son olarak piyasa çok bilenen bir kaç volkswagen üreticisi markanın ismini zikrettikten sonra fiyat konusuna başka bir yazıda uzun uzun yeniden değineceğiz. G-U (GU) , Roto , Aubi , Uss , Vorne , Fornax , Winkhaus …

  Pvc Pimapen Volkswagen Parelel Sürgülü Kapı Pencere  Mekanizma Fiyatları
]]>
https://pimapenim.com/volkswagen-surgulu-kapi/feed 0
Esenyurt Pimapen Menteşe Tamiri https://pimapenim.com/esenyurt-pimapen-mentese-tamiri https://pimapenim.com/esenyurt-pimapen-mentese-tamiri#respond Sat, 14 Dec 2019 14:18:47 +0000 https://pimapenim.com/?p=3198 Pvc pimapen pencere ve pimapen kapı açılımlar menteşe ile sağlanır. Pvc doğrama kanat ve kasa denilen iki parçadan meydana gelir, üretimde ise kapı kanadı ve pencere kanadı ayrı olarak kullanılır.

Pencerenin veya kapının  açılmasını sağlayan açık konumdayken onu taşıyan parçaya menteşe denir.

pencere menteşesi tamir

Bu taşıyı menteşeler zamanla pencere veya kapının yüküne dayanamayıp kırılır kopar ve düşerler. Pimapen menteşenin kırılması pencere açık konumdayken gerçekleşirse ciddi tehlikeler doğarabilir. o nedenle kopma aşamasına gelmiş eski menteşeler kırılmalar pencerenin düşmesi beklenmeden kesinlikler tamir edilip değiştirilmelidir.

Kapı ve Pencere Menteşesi Değişimi Tamiri İçin Bizi Arayabilirsiniz. Menteşe tamir işi özen ve ustalık gerektirmektedir. Düzgün ayar yapılmadığı takdirde pencere iyi kapanmayacak menteşeler kasacaktır. Bu kapı veya pencerenizin rüzgar almasına sebep olup kasmadan dolayı menteşeleri sıkıştırarak kısa sürede tekrar kırılmasına sebebiyet verecektir. Beylikdüzü bölgesinde beylikdüzü tüm mahallerine pimapen menteşe tamir hizmeti vermekteyiz. Ayrıca esenyurt piimapen menteşe tamiri, büyükçekmece pimapen menteşe tamiri, avcılar pimapen menteşe tamiri ve bahçeşehir pimapen menteşe tamir servisi için bizi arayabilirsiniz.

   Pimapen Menteşe Tamir Telefon Numaralarımız 0538 924 61 78

0212 880 25 55

]]>
https://pimapenim.com/esenyurt-pimapen-mentese-tamiri/feed 0
Beylikdüzü Pimapen Menteşe Tamiri https://pimapenim.com/beylikduzu-pimapen-mentese-tamiri https://pimapenim.com/beylikduzu-pimapen-mentese-tamiri#respond Sat, 14 Dec 2019 14:15:06 +0000 https://pimapenim.com/?p=3196 Pvc pimapen pencere ve pimapen kapı açılımlar menteşe ile sağlanır. Pvc doğrama kanat ve kasa denilen iki parçadan meydana gelir, üretimde ise kapı kanadı ve pencere kanadı ayrı olarak kullanılır.

Pencerenin veya kapının  açılmasını sağlayan açık konumdayken onu taşıyan parçaya menteşe denir.

pencere menteşesi tamir

Bu taşıyı menteşeler zamanla pencere veya kapının yüküne dayanamayıp kırılır kopar ve düşerler. Pimapen menteşenin kırılması pencere açık konumdayken gerçekleşirse ciddi tehlikeler doğurabilir. o nedenle kopma aşamasına gelmiş eski menteşeler kırılmalar pencerenin düşmesi beklenmeden kesinlikler tamir edilip değiştirilmelidir.

Kapı ve Pencere Menteşesi Değişimi Tamiri İçin Bizi Arayabilirsiniz. Menteşe tamir işi özen ve ustalık gerektirmektedir. Düzgün ayar yapılmadığı takdirde pencere iyi kapanmayacak menteşeler kasacaktır. Bu kapı veya pencerenizin rüzgar almasına sebep olup kasmadan dolayı menteşeleri sıkıştırarak kısa sürede tekrar kırılmasına sebebiyet verecektir. Beylikdüzü bölgesinde beylikdüzü tüm mahallerine pimapen menteşe tamir hizmeti vermekteyiz. Ayrıca esenyurt pimapen menteşe tamiri, büyükçekmece pimapen menteşe tamiri, avcılar pimapen menteşe tamiri ve bahçeşehir pimapen menteşe tamir servisi için bizi arayabilirsiniz.

   Pimapen Menteşe Tamir Telefon Numaralarımız 0538 924 61 78

0212 880 25 55

]]>
https://pimapenim.com/beylikduzu-pimapen-mentese-tamiri/feed 0
Pimapen Menteşe Tamiri https://pimapenim.com/pimapen-mentese-tamiri https://pimapenim.com/pimapen-mentese-tamiri#respond Sat, 14 Dec 2019 13:14:54 +0000 https://pimapenim.com/?p=3173 Pvc pimapen pencere ve pimapen kapı açılımlar menteşe ile sağlanır. Pvc doğrama kanat ve kasa denilen iki parçadan meydana gelir, üretimde ise kapı kanadı ve pencere kanadı ayrı olarak kullanılır.

Pencerenin veya kapının  açılmasını sağlayan açık konumdayken onu taşıyan parçaya menteşe denir.

pencere menteşesi tamir

Bu taşıyı menteşeler zamanla pencere veya kapının yüküne dayanamayıp kırılır kopar ve düşerler. Pimapen menteşenin kırılması pencere açık konumdayken gerçekleşirse ciddi tehlikeler doğarabilir. o nedenle kopma aşamasına gelmiş eski menteşeler kırılmalar pencerenin düşmesi beklenmeden kesinlikler tamir edilip değiştirilmelidir.

Kapı ve Pencere Menteşesi Değişimi Tamiri İçin Bizi Arayabilirsiniz. Menteşe tamir işi özen ve ustalık gerektirmektedir. Düzgün ayar yapılmadığı takdirde pencere iyi kapanmayacak menteşeler kasacaktır. Bu kapı veya pencerenizin rüzgar almasına sebep olup kasmadan dolayı menteşeleri sıkıştırarak kısa sürede tekrar kırılmasına sebebiyet verecektir. Beylikdüzü bölgesinde beylikdüzü tüm mahallerine pimapen menteşe tamir hizmeti vermekteyiz. Ayrıca esenyurt piimapen menteşe tamiri, büyükçekmece pimapen menteşe tamiri, avcılar pimapen menteşe tamiri ve bahçeşehir pimapen menteşe tamir servisi için bizi arayabilirsiniz.

   Pimapen Menteşe Tamir Telefon Numaralarımız 0538 924 61 78

0212 880 25 55

]]>
https://pimapenim.com/pimapen-mentese-tamiri/feed 0
Pencere Soğuk Önleme https://pimapenim.com/pencere-soguk-onleme https://pimapenim.com/pencere-soguk-onleme#respond Sat, 14 Dec 2019 11:20:34 +0000 https://pimapenim.com/?p=3159 Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde evlerimizin içinin iyice serinlediğinin hatta soğuduğunun farkına varıyoruz, havaların hala iyi gitmesinden sebeptir ki kısık ayarda yanan kombi, evin içindeki soğuk hayı kırmıyor değil mi ?

Şu günlerde kısın ayarda 30 – 35 derecede yanan kombi evin içindeki soğuk havayı yumuşatamıyorsa, kışın sizi zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz. Kışın daha çetin geçeceği soğuk aylarda kombinin derecesini yükseltmek size gerekli ısıyı  sağlamayabilir. Aslında kombiniz görevini yerine getiriyor ısı sağlıyor ama dışarda evinize giren soğuk hava sıcaklığın ciddi derece de düşmesini sağlıyor ki özellikle bu durum rüzgarlı havalarda daha da artıyorsa sorunun tespitini yapmak yine rüzgarlı havada mümkün olacaktır.

Kombinizin bakımı Yapılmış, binanın dış yalıtımı var ise ilk şüpheleneceğiniz yer mukakkak pencereleriniz olsun. özellikler boydan yere kadar uzun pencerelerin, geniş kanatlı kapı ve pencerelerin olduğu daireler kesinlikler bu söyleyeceğim kontrolleri yapmalılar. Sadece pencereleri eski olan daire sahipleri değil yeni olan bir iki yılık evlerde de bu sorunlarla sıkça karşılaşıyoruz.

Birinci tespit yöntemimizde öncelikli olarak rüzgarlı havalarda pencerelere dikkatlice bakıp, rüzgar akımı şiddetlendiğinde perdelerimiz hareket ediyor mu rüzgardan bir etkilenme var mı bunu gözlemleyeceğiz. Penceremiz tam kapalı olduğu halde Perdeler rüzgardan hareket ediyorsa acil müdahale gerekir. Ama her soğuk girişi rüzgar şeklinde olmaya bilir veya stor perdeler yeni model ağır fon perdeler rüzgardan çokta etkilenmiyor da olabilir.

1. Çözüm Sorunun Yolu : Eğer ki perdelerimiz havalanacak kadar içeriye rüzgar giriyorsa aşağıda aşamaları takip edip sorunun kesin kaynağını bulduktan sonra oradaki çözümü uygulayabilirsiniz. (okumaya devam…)

İkinci tespit yöntemimizde ise penceremizi açıp dış kısımlarını kontrol etmeliyiz, penceremizi duvar ile birleştiği noktalarda veya mermer ile pencerenin buluştuğu noktadaki silikonlar ne durumda pencere ile duvar arasında bir açıklık çatlaklık var mı bunun kontrolü yapılmalıdır.

2. Sorunun Çözüm Yolu : Diğer tespitleri de kontrol ettikten sonra eğer ki sorunumuz sadece pencere kenarındaki silikonlardan kaynaklı ise çözüm yolumuz basit. iyi bir usta bulup iç dış tüm pencerelere temiz kaliteli bir silikon çekildikten sonra uzun yıllar bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaksınız.   (Tabi bu işlemi bir silikon tabancası ve silikon alarak eliniz yatkınsa kendinizde yapabilirsiniz ama pencere dışı yüksek katlarda tehlikelidir ve iş ehli tarafında yapılmazsa kısa sürede silikonlar tekrar çatlaya bilir bunları da dipnot olarak söylemekte fayda var.)

üçüncü tespit yöntemimiz aslında çoğu kişinin muzdarip olduğu son yıllarda pvc firmaların pencere ve kapılardaki fitil conta lastiklerinin kalitesini düşürmesinden ötürü yeni pvc pencereler de özellikle sıkça karşılaştığımız fitil lastik contaların yırtılmış yıpranmış kopmuş veya büzüşmüş olması sorunudur. Kapı veya penceremizi açarak kasanın kenarını boylu boyunca çevreleyen  bu lastik fitillerin kontrolünü gözle yapabiliriz. Eğer ki bu lastik fitiller sorunlu ise açılan kısım ile sabit kısım arasında yani kasa ile hareketli kanat arasında boşluk oluşturacağından tam bir kapanma ve ısı yalıtımı sağlanamaz soğuk hava bu boşluklardan kolayca sızabilir, şimdi çözümüne geçelim.

3. Sorunun Çözümü Yolu : Pvc Pencere Lastik Fitil contaları artık uzun bir süredir fabrikasyon olarak fabrika çıkışlı olarak pencerenin üzerinde üretilmektedir bununla birlikte tüm pvc pencere markalarında bu lastik fitil contaların kalitesi oldukça düşüktür özellikler çok fazla güneş gören pencerelerde ve kapılar çabucak yıllar geçmeden aylar içinde bile elastikliğini kaybedip bozulup kopmaktadır. Bu lastiklerin değişimine kimi ustalar olmaz yapılmaz diyor olsa da tamir işinde ustalaşmış tecrübeli ustalar lastik conta değişimi yapmaktadır eğer ki böyle bir sorun yaşıyorsanız en sağlıklısı bu lastik contaları değiştirmektir. Pvc pimapen Kapı Pencerelerin Lastik fitil contalarının değişimi işlemini bizde yapmaktayız bu konuda bizden de bilgi ve yardım alabilirsiniz. Bu işlemin eski ve yeni tüm pencerelerde ısı yalıtımını kesinlikle arttıracağını vurgulamakta fayda var.

Dördüncü tespit yönteminde ise elimize bir sandalye alıp en soğuk olduğunu düğündüğümüz pencerenin önüne gidiyoruz sandalyeye çıkıp pencerenin ön üst kısmına yukarıdan bakıyoruz, zamanla pencerenin veya kapının aşağı doğru sarkmasından dolayı üst kısımda bir açıklık meydana gelir ve buradan çokça soğuk hava alır, yaptığımız tamir işlerinde bu sorunla da sıkça karşılaşıyoruz, hatta bu bir balkon kapısı ise yanı dışardan bakabiliyorsak kapı veya pencere kapalıyken dışarıdan baktığınızda üst kısmın açık olduğu daha net görünecektir

4. Sorunun çözüm Yolu : Yine buda bir usta tarafında yapılması gerek profesyonel bir işlemdir, çünkü bu işlemde camın kırılma riski yüksektir, hatta işi yaptırdığınız usta işinin ehli değilse onun bile kırma ihtimali mevcuttur. Yine de bilgi amaçlı özetlemek gerekirse bu işlemin adı pencere takozlamadır cam çıtaları sökülür ve içeriden camdan destek alınarak pencere kanadının yukarı kaldırılması sağlanır.

Beşinci tespit yöntemimizde yine en çok karşılaştığımız sorun diyebiliriz. Bu sorun özellikler üstten açılır vasistaslı pencerelerde ve uzun fransız pencerelerde sıklıkla görülmektedir. Sorunun tespiti için penceremizin arka kısmına tam ortaya ve üst kısıma elimizi koyup elimize soğuk hava üfleyip üflemediğini kontrol ediyor olacağız. Hatta bazen pencerenin arkasından dışarı bile görmek mümkündür ki bu durumlarda penceredeki açıklık 4 cm bulmaktadır neredeyse, perdemizin sallanmasının asıl sebebi bu sorunda olabilir.

5. Sorunun Çözüm Yolu :    Bu Sorun pencerenizin esnemesin, montaj sonrasında ayarlarının iyi yapmamasından, bazen üst açılım mekanizmasının iyi olmamasından bazende sonradan takılan pencere üst çift açılım mekanizmalarının doğru ve uygun montaj yapılmamasından kaynalıkdır. Ama genel olarak üst açılır vasistaslı sistemlerde arkalardaki kilitlerin doğru kilitlenmemesinden kaynaklıdır, hatta bazen pecere kolları tam kapanmaz ve yarım kalır zorlasanızda tam çeviremezsiniz.

Üst açılım olmayan menteşeli pencere ve kapılarda ise arkadan rüzgar alma sorunu yine conta fitil kaynaklı veya menteşelirin doğru takılmamış olması arada boşluk oluşturacak şekilde montajlanmasından kaynaklıdır. Bu sorunun tespitine göre çözüm yolu değişebilir ve tecbübeli bir ustanın yeniden doğru montaj ve ayar yapması ile sorun giderilmiş olur. iyi bir pimapen tamircisi doğalgaz faturasının çokça düşmesini sağlamak yolunda size mutlaka kesin çözümler sunacaktir.

Pimapen Kapı pencere tamiri konusunda ve sineklik yaptırmak için bizi arayabilirsiniz. Beylikdüzü pimapen tamircisi olarak hizmet veriyor olsakta yakın bölgelerdeki büyükçekmece , esenyurt , behçeşehir , avcılar gibi yerlere pvc pimapen servisimiz mevcuttur.

]]>
https://pimapenim.com/pencere-soguk-onleme/feed 0
Topal Pimapen Balkon Kapı Modelleri https://pimapenim.com/topal-pimapen-balkon-kapi-modelleri https://pimapenim.com/topal-pimapen-balkon-kapi-modelleri#respond Tue, 26 Nov 2019 08:20:38 +0000 http://pimapenim.com/?p=3033 Topal Pimapen Balkon Kapısı Modelleri

Pimapen balkon kapıları içerisinin daha fazla ışık alması amacıyla bazen yanına bir pencere eklenerek de yapılabiliyor. Balkon kapsının yanına eklenen sabit pencere daha fazla ışık sunarken daha görsel bir görüntüde elde edilmiş oluyor.

Bu tür pvc doğramalara halk arasında ve pvc pimapen mesleğinde topal kapı denmektedir. Topal kapılar bir kapı ve yanında bir sabit veya açılır pencereden oluşmaktadır.

pimapen balkon kapı modeli 2

İkili Topal Kapı Doğrama Modeli

Bir müşterimizin evine montajını gerçekleştirdiğimiz bu kapıda balkon ışığından ne kadar fazla yararlanılabildiğini görmektesiniz.

Çift ısıcam içeriye daha fazla güneş ışınını süzerek alıp ısıtırken topal kapının yanındaki pencere sabit olduğu için herhangi bir ısı kaybına kışın içeri soğuk girmesine de neden olmuyor.

70′ lik Beyaz renkli fıratpen marka pvc kullandığımız bu kapıda çift ısıcamlar ve kenar silikonları ile üst düzey bir yalıtım sağlamış bulunmaktayız


Yine örnekteki gibi bir açılır pencere ilave edilerek topal pimapen kapı yapılması mümkün kapıyı açmadan pencereden havalandırma sağlayabileceğiniz bu modelde pencereye üst açılır mekanizması eklere, pencerenin üstten yarım açılması ile çok daha sağlıklı ve güvenli şekilde havandırma imkanına sahip olabilirsiniz

(Pencerelerinizi sonradan da üstten açılır hale getirebilirsiniz, bununla ilgili bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayarak üstten açmalı pencere hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.)  Üstten açılır Pencere


Çeşitli daire ve salon oturma odalarından farklı modelde pvc pimapen topal kapı örneklerine beraber bakmaya devam ediyoruz.

Sizde Pvc Topal kapı yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz

0212 880 25 55 – 0538 924 61 78


Ahşap desenli (Kahve rengi) Pvc Pimapen topal kapılarda yine renk seçeneklerimiz arasında yer almaktadır. Farklı renk ve modeller için servis talep edep yerinize özel çizimler yaptırabilirsiniz.

ikili balkon kapı modeli 3

 

  İDEAL YAPI PVC KAPI PENCERE BALKON VE SİNEKLİK SİSTEMLERİ

0212 880 25 55   Adres : Beylikdüzü / istanbul

]]>
https://pimapenim.com/topal-pimapen-balkon-kapi-modelleri/feed 0
Pimapen Kimin https://pimapenim.com/pimapen-kimin https://pimapenim.com/pimapen-kimin#respond Mon, 18 Nov 2019 13:09:45 +0000 http://pimapenim.com/?p=3009 pimapen kapı sineklik

pimapen sahibi kim

Pimapen Markasının Sahibi Kimdir.

Türkiye de adını pvc boru ile duyurmuş olan pim a.ş halk arasındaki adıyla pimaş veya pimaj markası, Pimaş; 1963 yılında Enka Holding   iştirakı ile kurulmuştur. Türkiye de pvc temiz su ve atık su borularının üretminde lider olan marka, bu başarısını pencere sektörüne taşımak istemesiyle 1982 Türkiye ilk kez pvc kapı pencere doğramalarını getiren markadır.

Hızla ahşap kapı pencere doğramaları sökülerek yerine pvc plastik pencereler yani pimapenler takılmaya başlanmıştı, piyasa tek marka olan pimapen markası halk tarafından çok çabuk benimsendi ve ürünün adı piampen olarak anılmaya başlandı. Hala günümüzde bile pimapen bir marka olarak değil pvc pencere olarak anılmaktadır. Markanın ürüne ismini vermesi sektörde tek ve rakipsiz olması çok büyük şatış rakamlarını peşinden getirdi.

Pazarın her geçen gün büyümesine, yeni pvc pencere markalarının oluşmasına ragmen uzun yıllar liderliği elden bırakmayan ve aynı firma bünyesinde üretiminde devan eden pimapen markası, 2014 yılında Egepen markasınıda elinde bulunduran belçikalı Deceunink firması bünyesine geçmiş ve bu firma bünyesinde hala pimapen markası adıyla üretimini sürdürmektedir.

 

]]>
https://pimapenim.com/pimapen-kimin/feed 0
Rehau Fiyat Listesi https://pimapenim.com/rehau-fiyat-listesi https://pimapenim.com/rehau-fiyat-listesi#respond Sat, 09 Nov 2019 11:57:40 +0000 http://pimapenim.com/?p=3000

rehau fiyat listesi excel

Rehau pvc kapı pencere profil metretül mtül ve metrekara m2 aksesuar detaylı fiyat listeleri, satış üretim imalat fiyat listesi ekte görülebilir.

   Rehau marka fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup nihai satış amaçlı değildir.

   Rehau fiyat listesi indir

]]>
https://pimapenim.com/rehau-fiyat-listesi/feed 0
Adopen Fiyat Listesi https://pimapenim.com/adopen-fiyat-listesi https://pimapenim.com/adopen-fiyat-listesi#respond Sat, 09 Nov 2019 11:49:25 +0000 http://pimapenim.com/?p=2997

adopen fiyat listesi excel

Adopen pvc kapı pencere profil metretül mtül ve metrekara m2 aksesuar detaylı fiyat listeleri, satış üretim imalat fiyat listesi ekte görülebilir.

   Adopen marka fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup nihai satış amaçlı değildir.

   Adopen fiyat listesi indir

]]>
https://pimapenim.com/adopen-fiyat-listesi/feed 0
Egepen Fiyat Listesi https://pimapenim.com/egepen-fiyat-listesi https://pimapenim.com/egepen-fiyat-listesi#respond Sat, 09 Nov 2019 11:28:42 +0000 http://pimapenim.com/?p=2993

egepen fiyat listesi excel

egepen pvc pencere kapı profil metretül mtül ve metrekara m2 aksesuar detaylı fiyat listeleri, satış üretim imalat fiyat listesi ekte görülebilir.

   Egepen marka fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup nihai satış amaçlı değildir.

     Egepen Fiyat Listesi

]]>
https://pimapenim.com/egepen-fiyat-listesi/feed 0