Cam Balkon Mu PVC Pimapen Mi

15.597

                                                                                   Balkon Kapatmak İstiyorsunuz

 

Peki Cam Balkon Mu Yoksa Pvc Pimapen Mi Yaptırmak Gerekir

Gelin önce isterseniz görsel olarak bi göz atalım cam balkon mu pvc pimapen balkon mu daha cazip alttaki resimde iki örnekle karşılaştıralım, daha sonra detaylı artı ve eksilerini tespit edelim.

Cam balkon daha albenili duruyor değil mi, daha estetik özelliklede siyah füme cam olmasınında bunda etkisi var.

cam balkon mu pvc pimapen mi

cam balkon mu pvc pimapen mi

Cam Balkon

Cam balkonu, yani katlanır alüminyum cam sisteminin artı ve eksilerinden bahsetmeye başlamadan evvel, bilmeyenler için kısaca bu cam sistemini tarif edelim.

Cam Balkon Nedir ?

Cam balkon yani katlanır cam dediğimiz sistem standart 8 mm temperlenmiş yani darbeye karşı dayanıklı hale getirilmiş camların alüminyum ray içinde tekerlekler yardımıyla kaydırılarak parçalar halinde teker teker içeriye doğru katlanarak açılabildiği sistemdir.

Cam Balkon uygulması çok estetik çok kullanışlı durmasına karşın henüz eksikleri tam olarak giderilebilmiş, dört dörtlük diyebileceğimiz bir sistem değildir.

Cam Balkon Su alır Mı ?

Evet cam balkon su, yağmur alabilir, sistem olararak buna çok müsaittir zaten her ne kadar satıcı size cam balkonun su almayacağını iddaa etse de yağmur kanalı var dese de su tahliyesi var dese de bunlar cam balkonun su almasına engel değildir çünkü sistemin kendisi zaten aradaki boşluklar sayesinde çalışmaktadır

Cam Balkon Rüzgar Alır Mı ?

Cam balkon sisteminde yalıtım oranı düşüktür, rüzgarı yüzde yüz kesmez dolayısıyla elbette rüzgar alabilir zaten cam balkonun yapısı buna müsaittir.

Cam Balkon Camları Kırılabilir Mi ?

Evet bu soruyu da sıklıkla duyuyoruz, balkon sahipleri katlanır cam balkon camlarının tehlike arz edip etmediğini camların kırılıp kırılmayacağını sorarlar. Elbette cam kırılabilir bir nesnedir ama cam balkon camları temperleme işleminden geçmiş olup, normal camlara oranla on kata kadar daha dayanıklı hale getirilmektedir ve kırıldığı zaman dağılarak küçük parçalara bölünerek yaralanmaları ortadan kaldırır.

  Neden Cam Balkon Yaptırmalıyım Artıları Nelerdir ?

Katlanır cam sistemi sayesinden tamamen açılabilen bir sistem olduğu için size geniş kullanım alanı sağlar, estetik olarak binanıza güzel bir görüntü sağlar. Kapalı haldeyken bir bütün gibi görünüp eğer güzel bir manzaranız varsa bunu tam  açıyla bölmeden izlemenize  olanak sağlar.

Pvc Pimapen Balkon

Pvc pimapen diye bildiğimiz sistemler ile balkon kapama işlemi yapılabilmektedir. Geleneksel alışıla gelmiş pvc pimapen balkon kapatma yöntemi hala en çok tercih edilen yöntemdir, Güvenliği ısı, su ve ses yalıtımı sağlama özelliği tercih sebeplerindendir.

Pvc pimapen balkonlarda açılma işlemi kanatlar ile sağlanır, yana doğru ve aynı zamanda üsttende yarım açılabilen çift açılım kanatlar sayesinde balkon gerektiği zaman tüm kanatlar ile açılabilir gerektiğinde de yine bir bütünmüş gibi kapatılabilir.

   Pvc Pimapen Balkon Rüzgar veya Yağmur Alır Mı ?

İyi bir işçilik, iyi bir montaj ve kaliteli yalıtım malzemeleriyle pvc pimapen balkon asla su almaz.

Pvc Pimapen Balkonun Eksi Yönleri Nelerdir

Pvc pimapen balkonun genel olarak neredeyse hiç eksi yönü yoktur ömürlüktür, iyi bir çizim şekillendirme ile her ihtiyaca cevap verebilecek yapıdadır.

  Peki Ama Katlanır Cam Balkon Mu Pvc Pimapen Balkon Mu Yaptırmayım

Biz özelliklerini artı ve eksi yönlerini açık açık yazdık, tercihinizi hangisi sizin kullanımınıza  cevap verecek ise o yönde yapmalısınız.

Balkon Fiyatları Ne kadar ?

Balkon Kapatma fiyatları için net şu kadardır demek zor, balkon ölçüleri üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.Ama kıyaslamak gerekirse pvc pimapen balkon fiyatları,  cam balkon fiyatlarından daha uygundur.

Ama şunu da eklemekte fayda var cam balkon estetik kaygısıyla yaptırılabilir ama sistem olarak çok fazla eksi bulunan hala piyasada bir standardı bulunmayan kimsenin su ve rüzgar geçirgenliğini garanti edemeyeceği, kullanıma bağlı olarak sorunlar yaşabileceğiniz, ve belirli aralıklarla mutlaka bakım gerektiren  bir sistemdir.

Pvc pimapen balkonlarda ise kesin bir standardı olan büyük marka kuruluşların ürettiği TSE ve İso belgeli profillerin kullanıldığı, ısı rüzgar ve yağmur geçirgenliği sıfır olan ve bakım gerektirmeden bir ömürlü arkanıza bakmadan kullana bileceğiniz hiç bir şekilde tehlike arz etmeyen sistemlerdir.

 

15 Yıllık meslek tecrübemiz ile konuya vakıf olduğumuz kadarıyla dilimiz döndüğünce bilgilendirme amaçlı yazdığımız yazımızdan sizde istifade edebildiyseniz ne mutlu bize, hayatınızdaki tercihler hep yüzünüzü güldürsün inşallah 🙂

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz