Hangi Pvc Pencere Markası Daha İyi

74.008
Hangi marka pvc pencere

Hangi marka pvc pencere

Hangi Marka Pencere Taktırmalıyım ?

PVC pimapen olarak bildiğimiz ve açılımı Poli Vinil Clorür olan sert plastikten oluşan bu madde sağlamlığı, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü nedeni ile pencere ve kapı üretiminde ham madde olarak kullanılmaktadır.Yıllarca kendini koruya bilen çok iyi yalıtım sağlayan bu madde aynı zamanda geri dönüşümü nedeni ile çevre dostudur.

 

1. Adım Pvc Profil Markası Seçimi

Türkiye pazarında pvc pencere (plastik doğrama) alanında hizmet veren üretim sağlayan onlarca marka var. Pvc ‘nin ham maddesi aynı olsa da tüm markaların aynı kalitede olduğunu söylemek imkansızdır. İçerisinde kullanılan katkı maddesi, esneklik, dayanıklılık ve kalınlık bakımından her marka farklı özelliklere sahiptir. Bu aşamada seçeceğiniz pvc markasının profilinden kesit alıp gözle inceleyerek conta lastiği, odacık sayısı ve kalınlık değerleri açısından karşılaştırabilirsiniz.

2. Adım Üretici Bayi Seçimi

Pvc Profil üretimi yapan tüm markalar üretici bayilik sistemi ile çalışmaktadırlar. Nedir üretici bayilik; markanın imal ettiği boy halindeki pvc profili işleyip pencere veya kapı haline getirmesi için yetkilendirdiği firmadır. Buradaki en önemli ve öncelikli tercih kriteriniz üretimdeki standartlar ve kullanılan aksesuarlardır.  Peki müşterinin bu adımda dikkat etmesi gerekenler nelerdir. imalat aşamalarının sırasıyla eksiksiz yapılıp yapılmadığı örneğin en basitinden su tahliye kanallarının açılmaması bile size çok ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Pencerenizin mukavemetini arttırması açısından ve özellikle de fransız balkon olarak tabir edilen edilen yüksek doğramalarda esnemeyi öncelemesi açısından pencerenizin profili içerisinde yer alan saç kalınlığı çok önemli bir etkendir.

3. Adım Montaj Elemanı Seçimi

     Bu adımdaki önemli nokta bazı pvc pencere üretici bayiler kendileri montaj yaparken bir çoğuda satış ve montaj bayiliğini dışarıya vermektedir. Aslında montajı kimin yaptığından çok yapan kişi gerçekten bu işin ustası mı, yeterli tecrübesi var mı ve en önemlisi iş ahlakına sahip ustalar mı ? Bir an önce işimizi bitirip gideyim’in derdin olan ustanın, inanın ki sizin yaşayacağınız sorunlar işinizin düzgün olup olmadığı umurunda bile olmaz.

     Tüm bu seçimlerinizde size yardımcı olacak unsur diğer tüm işlerde olduğu gibi bu iştede, memnun kalmış müşteridir.  ” Taktırdım memnunum ” cümlesi sizi doğru sonuca götürür. Unutmayın pvc pencerenizin markası her ne olursa olsun önemli olan işçiliktir. Doğru takılıp yalıtımı yapılmamış bir pencerenin markası ne kadar kaliteli olursa olsun sonuç sizi memnun etmeye yetmez.  Size tavsiyemiz yaptığı işin arkasında olup size her telefonunuzda destek verip hızlı servis sağlayan bayilerle çalışmanız olacaktır.

         Peki Bu Aşamalardan Sonra Hangi Markayı Seçmeliyiz Derseniz;

 Size pvc plastik doğrama sektörünün liderlerini tavsiye edebiliriz tabiki;

Winsa, Pimapen, Fıratpen, Egepen gibi marka olmuş isimler tercih sebebidir. Fakat yukarıda bahsettiğimiz gibi iyi bir bir işçilik ve montaj ile kaliteyi ucuza yakalamanızda mümkündür.

 

PVC Pencerede Nelere Dikkat Etmeli Yazımız Okumak İçin Lütfen Tıklayın PVC Pencerede Nelere Dikkat Etmeli

Eğer ki yazımızı beğendiyseniz beylikdüzü pimapen tamiri ve beylikdüzü sineklik yazılarımıza da göz gezdirebilirsniz.

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz