Pencere Soğuk Gelmemesi

93.787

Pencereden Soğuk Havanın Gelmesini Önlemek

– Yöntem 1 –
pencere soguk gelmemesi

Pencereniz rüzgar alıyor, pencereniz soğuk alıyor, pencereniz üflüyor, hatta pencereniz o kadar yüzsüz ki ıslık bile öttürüyor olabilir.
Evet resimde gördüğünüz akla gelen ilk çözümdür yada çözüm zannedilmektedir. Oysa soğuk hava pencerenizden süzülüp içeri girdikten sonra, Pencerenin önüne ne koyarsanız koyun o soğuk havanın evinize yayılıp içerdeki sıcak havayı bastırmasına engel olamazsınız.
Önemli olan soğuk havanın içeriye girişi engellemektir. Buda ancak ayarları yapılmış ve lastikleri hava geçirmeyen yanı tam kapanma sağlayan yalıtımlı bir pencere ile mümkündür.

Yani 1. yöntem bir sadece bir şehir efsanesidir, buna kendini soğuğun olmadığına inandırarak soğuğu akıldan silmeye çalışma yöntemi de diyebiliriz 🙂

 

-Yöntem 2 –
kombi kullanim ayari

Bu yöntem ise çok basit olmakla beraber cebinize oldukça zarar verebilen bir yöntemdir. Şimdi kombinizin yanına gidip en son ayarda çalıştırın, biraz daha ısındığınızı hisseder gibi olduğunuzu fark ettiniz değil mi ?
Ama bunun bir soğuk önleme yöntemi olmadığını, sadece soğuğu bastırmaya çalıştığımızı anlamışsınızdır herhalde, ayrıca ay sonu gelecek yüksek doğalgaz faturasını zamları ve bunun kış ayları boyunca devam edeceğini,  bunun her kış böyle devam ettiğini düşünürsekkk… aman aman koşun normal ayarına alın kombinizi, hem ısınamayıp hem de onca parayı sokağa atmanın bir anlamı yok çünkü pencerelerini dışardaki tüm soğuğu rüzgarı içeri alıyor, elden geçip tamir edilmesi şart.

 

– 3 Yöntem –

Sağdan soldan duydunuz, pazarda çarşıda gördünüz yapışkanlı bantlar süngerler varmış onlardan alıp yapıştırıyorsunuz soğuk havayı rüzgarı kesiyormuş…, muşmuşta… muş. öyle mi acaba ?  Aldınız bi denediniz yapıştırdınız bantları, oldu mu peki rüzgar kesildi mi kesilmedi dimi ben buradan görüyorum perde hala oynuyor rüzgar estikçe, hatta pencerenin kolu da tam dönmüyor yarım kalıyor değil mi ? Aslında bunu yaparak tamir yapmadık daha da zarar verdik pencereye iyice esnedi, kolu zor döndüğü için kilidi bile kırabilir. içerden yapışkan bant çektik ama dışardan daha da aralık oluştu yani buda bir çözüm yöntemi değil.

 

– Yöntem 4 –
pencere tamir telefonu

üçüncü yöntem için ise şuan bulunduğunuz sitemizdeki mevcut telefon numaralarından bize sorununuzu bildirmeniz veya sitemiz üzerinden bize yazmanız yada pimapenim@gmail.com adresinden bize mail yollayarak ulaşmanız gerekmektedir.
Peki biz ne yapıyoruz, telefon üzerinden sorun ve şikayetinizi dinleyip tecrübelerimize dayanarak pencereniz için yapılması gerekenleri sıralıyor ve size yapılacak işçilik karşılığında ödenecek fiyat bilgisini veriyoruz, böylelikle iş sonrası sürpriz bir fiyat ile karşılaşmamış oluyorsunuz. Tam bir ısınma sağlayıp, doğalgaz faturalarınızdaki düşüş ile pencerelerinize yaptığınız harcamanın kendisini kısa sürede amorti edeceğini de garanti ediyoruz.

Soğuk Çözümüne yönelik yaptığımız işlemler nelerdir
pencereleriniz zaman ile sarkmış üstten açık kalıyor ise camlara takoz koyarak kanadı kaldırıyoruz.

– kilit karşılıkları kırılmış veya kapanma sağlamıyor ise yenisi ile değiştirip ayarlamasını yapıyoruz.

– Lastik conta dediğimiz pencere kenarındaki fitilleriniz ömrünü doldurmuş veya ince olduğu için tam kapanma sağlamıyorsa daha kalın fitil conta ile değiştiriyoruz.

– Pencerelerinizin konfor ayarı dediğimiz yazlık – kışlık ayarı yapılmamış ise kışlık olarak ayarlıyoruz.

– Üstten açmalı (çift açılım) pencereniz takıldığında gerekli ayarları yapılmamış ise gerekli ayarlarını yapıp tam kapanmasını sağlıyoruz.

– Fransız diye tabir ettiğimiz özellikle uzun kapı ve pencerelerde esneme söz konusu ile takoz ile destekleyerek esnemenin giderilmesi sağlıyoruz.

Üstelik Tüm bu tamir bakım hizmetleri bir telefon ile yerinde servis hizmeti ile vermekte olduğumuzu da belirtmek isteriz

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz