Pimapen Kimin

1.219
pimapen kapı sineklik

pimapen sahibi kim

Pimapen Markasının Sahibi Kimdir.

Türkiye de adını pvc boru ile duyurmuş olan pim a.ş halk arasındaki adıyla pimaş veya pimaj markası, Pimaş; 1963 yılında Enka Holding   iştirakı ile kurulmuştur. Türkiye de pvc temiz su ve atık su borularının üretminde lider olan marka, bu başarısını pencere sektörüne taşımak istemesiyle 1982 Türkiye ilk kez pvc kapı pencere doğramalarını getiren markadır.

Hızla ahşap kapı pencere doğramaları sökülerek yerine pvc plastik pencereler yani pimapenler takılmaya başlanmıştı, piyasa tek marka olan pimapen markası halk tarafından çok çabuk benimsendi ve ürünün adı piampen olarak anılmaya başlandı. Hala günümüzde bile pimapen bir marka olarak değil pvc pencere olarak anılmaktadır. Markanın ürüne ismini vermesi sektörde tek ve rakipsiz olması çok büyük şatış rakamlarını peşinden getirdi.

Pazarın her geçen gün büyümesine, yeni pvc pencere markalarının oluşmasına ragmen uzun yıllar liderliği elden bırakmayan ve aynı firma bünyesinde üretiminde devan eden pimapen markası, 2014 yılında Egepen markasınıda elinde bulunduran belçikalı Deceunink firması bünyesine geçmiş ve bu firma bünyesinde hala pimapen markası adıyla üretimini sürdürmektedir.

 

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz