Dereağzı Mah. İnönü Cad. No:40/B Beylikdüzü - İstanbul

Sürgülü pimapen Soğuk Önleme

surgulu kapı pimapen rüzgar

surgulu kapı pimapen rüzgar

Sitemiz üzerinden, mail yoluyla ve telefon ile bize çokça gelen sürgülü pimapen kapı şikayetleri üzerine bu yazıyı kaleme almaya karar verdik. Hem bilgilendirici hemde sürgülü pimapen kapı yaptırmayı düşünen ziyaretçilerimize yol gösterici bir yazı olması umudunu taşıyoruz.

Sürgülü pimapen kapılarının rüzgar aldığından iyi olmadığından sıklıkla şikayet eden kullanıcılar, bizden tamir servisi istemektedir, ama şunu belirtmek isterim ki normal sürgülü, sürme pvc pimapen kapılarda %100 yalıtım malesef mümkün değildir.Hatta bu kapılar şu soğuk kış günlerinde %60 bir yalıtım sağlıyorsa bu bile bir başarıdır çünkü sürgülü pimapen kapılarda sıkıştırmayı sağlayan bir kilit sistemi yoktur takılamaz.

Sürgülü pimapen kapılar, hatta tüm sürgülü kapılar sadece bir boşluğu paravan gibi kapatma amacı güderler bu nedenle bu kapı çeşidinin izalosyon gerektiren ısı yalıtımı gerektiren yerlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. zaten çalışma mantığı olarak’da tam bir kilitlenmeyi güvenliği de hedeflemez, tutup çekersiniz ve boşluğu böler kapatır, yerinde git gel hareketi vardır sadece.

Size tavsiye edebileceğimiz tek çözüm yapı marketlerden bulabileceğiniz kapı ve pencere bantlarını (sünger bant) yapıştırarak kısmende olsa rüzgarı kesmek.

Eğer ısı yalıtımlı bir sürgülü kapı yaptırmak istiyorsanız o zaman tercihiniz muhakkak volkswagen sürgülü kapı olmadır çünkü üzerinde mekanizma sayesinde normal bir kapı gibi kapanma görevi görmektedir.

Eğer ki yazımızı beğendiyseniz beylikdüzü pimapen tamiri ve beylikdüzü sineklik yazılarımıza da göz gezdirebilirsniz.

Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. Hasan dedi ki:

  Madem soğuğu engellemiyor neden insanları kandırıp sürgülü kapı pencere yapıyorsunuz

  1. ustam dedi ki:

   Sadece ısı yalıtımı gerektirmeyen, balkon veranda veya iç mekan bölmelerinde kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca ısı yalıtımı daha yüksek olan volkswagen sürme, paralel sürme, ve kaldırmalı hebesibe sürmelerde sistemleride mevcuttur.

 2. Yılmaz TURGUT dedi ki:

  Yüksekliği 230 cm eni 260 cm olan 4 . kat duvara sıfır bir fransız pencere yaptımak istiyorum. Yağmurun geçmemesi için ve temizlebilmesi için nasıl bir tip seçmeli ve yaptırmalıyım.

  1. ustam dedi ki:

   Tüm bölmelerin kanatlı olup içeri içeriye açılması temizlik acısından size kolaylık sağlayacaktır

 3. Kemal dedi ki:

  Normal sürgülü kapılar, volkswagen tipi kapılara dönüştürebilir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

  1. ustam dedi ki:

   Malesef sürgülü pimapen kapı, volkswagen kapıya dönüştürülemez

 4. Ali dedi ki:

  merhaba.peki bu sürgülü pencere için herhangi bir izolasyon bandı almam yeterli mi yoksa onun için ayrı bir bant var mı.?.

  1. ustam dedi ki:

   kısın açmayacağınızı düşündüğünüz sürgülü pencerelere geçici çözüm olarak ısı yalıtım bantları ile kapatabilirsiniz

 5. Ayça dedi ki:

  cok dar ancak 3.5 metre uzunluga sahip bir balkonumuz var ve kapatıp depolama alanına donusturmek istiyoruz. kanatlı açılım yaptırdıgımız takdirde pencere acıkken (yaklasık 80 cm eninde) balkonda dolasım imkanı kalmayacak. vosvogen model de maliyeti yukseltiyor. ısı izolasyonu bizim icin kritik bir konu olmasa da, izolasyon+güvenlik+ rayların bozulabilirligi konuları birlesince tereddutte kaldım. Fikir verebilir misiniz?

  1. ustam dedi ki:

   izalasyon önemli değilse klasik sürgülü pencere tavsiye edebilirim