Çift Açılım Pimapen Pencere

3.608

Çift Açılım Pimapen Pencere ( Vasistas Pencere )

Pvc pimapen pencereler arkalarına sabit 3 adet veya 4 adet menteşe takılarak yana doğru açılmaları sağlanır. Bu eskiden böyle yapılırdı, pencereniz sadece sağa veya sadece sola açılırdı.

Gelişen pvc aksesuar kilit sistemleri ile artık pencereniz yana doğru açılabilirken aynı zamanda üstten de yarım açılabilmektedir. Pencerenin üstten vasistas konumunda yarım açılabilmesi için, pencerenin çevresine bir bütün halinde çalışan makaslı sadece üstten ve alttan menteşeli kilit mekanizması montajı yapılması gerekir.

Çift açılım vasistas sistemi aslında artık standart haline gelmiş olsa da, maliyetten kaçmak için çoğu yerde hala tek açılım şeklinde pencereler üretilip satılmaktadır. Bazı dairelerde oda pencerelerine üstten açılım konulmazken sadece mutfak penceresine veya balkon kapısına bir adet konularak müteahhitler masrafları düşürmeye çalışırlar.

Oysa ki Çift açılım vasistas pencereler artık bir ihtiyaç haline gelmiştir ve standart olarak uygulanması gerekir. Neyse ki çift açılım vasistas mekanizması becerikli ustalar sayesinden sonradan da orjinal gibi yerine takılabilmektedir. üstelik bu işlem evinizde pencerenin üzerinde yerinde yapılabilmektedir.

Tek Açılım Pvc Pimapen Pencere

tek açılım pimapen pencere

Yukarıda resimde görülen pencere tek açılım özelliğe sahip bir pencerenin nasıl açılabildiğini gösteriyor. Bu penceremiz sadece yana (sağa) doğru açılabilmekte idi ama üst açılır vasistas mekanizması montajı yapılarak bu penceremiz aşağıda da göreceğiniz gibi artık kolu yukarı çevirmek suretiyle üstten de yarım açılabilmekte hem üstten hem yandan açılımı bir arada kullanmak mümkün

 

Çift Açılım Pencere Fiyatı ve önemli Noktalar

çift açılım pimapen pencere

 

  • Çift açılım vasistas sistemi eski yeni tüm pencerelere sonradan uygulanabilmektedir.
  • Çift açılım sistemi küçük bir aparat alıp sizin uygulayabileceğiniz bir sistem değildir. Pencerenin eski kilit sisteminin sökülüp, yeni daha daha kapsamlı en az on parçadan oluşan bir mekanizmanın bir saat gibi bir sürede montajlanması ve sonrasında pencerenin yeniden ayarlanmasıyla gerçekleşir
  • Bu vasistas sisteminin faydaları; evinizin daha iyi havalandırılmasını, önünde eşya varken de pencerenizin üsten açılabilmesini, çoçuklar için ekstra güvenlik sistemi, hırsızlara karşı daha güvenli kilitleme ve kullanım kolaylığı sağlamasıdır.
  • Çift açılım fiyatları piyasada kullanılan mekanizmaya (vorne, kale, gu, winhouse, roto, aubi, accado, rehau, tts)  göre ve işçiliğe göre değişmektedir, ama buradaki en önemli kriter işçiliktir. Çift açılım eski sisteme göre daha komplikedir ve iyi montajlanmadığında kışın size sorun yaşatabilir pencereniz soğuk alabilir, iyi ayarlanmadı ise kol tam kapanmaya bilir veya zorla kapanma sonucu pencere mekanizması kırılabilir bu neden ilk kriteriniz fiyat değil işçilik olmalıdır.
  • Firmamız beylikdüzü, büyükçekmece, esenyurt, avcılar, bahçeşehir, başakşehir, kayaşehir, küçükçekmece, halkalı, ikitelli, florya, bakırköy, ataköy, yeşilköy civarı ve çevresine çift açılım montaj hizmeti ve her marka için çift açılım tamir hizmeti dönüşüm hizmeti vermektedir. Güncel fiyat bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Çift açılım uygulama videomuzu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz

Çift Açılım

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz