Pencere Kurumuş Bant Çıkarma

1.348

Pvc Pencerelerde Kurumuş bantları Çıkarmanın Yolu

Satın aldığınız yeni daire de eviniz camları montajlanırken montaj işlemi bittikten sonra pvc pencerelerin üzerindeki reklam bantlarının folyoların sökülmesi gerekir. Çoğu pimapenci montaj elemanı bunları çıkarmayı unutur yada yaptığı işi önemsemediği için bantları sökmeden bırakır. Bu bantlar zamanla güneş gördükçe kurumaya ve parça parça olmaya başlarla bir gün  evi satın aldığınızda yeni pencerelerinizi temizlemek istediğinizde işte bu kuruyan folyo bantlar karşınıza çıkar. Güneşten kavrulmuş olup özelliğini kaybetmiş bu pimapen pencere bantları parça parça koparak sökülmesi imkansız hale gelir, ilk akla gelen kazıma işlemi pimapen profilleri çizer ve oldukça zarar verir.

Peki Penceredeki Kurumuş Bantlar Nasıl Çıkarılır

Bunun en iyi ilk yöntemi videoda da izleyeceğiniz gibi pencere üzerinde kikurumuş bantları bir fön makinesi yardımıyla ısıtmaya çalışmaktır. ısı ile yumuşayan folyo bantlar daha kolay kopmadan tek parça halinde çıkarılabilir. Ama unutmayınız ki bu yöntemin işe yaraması için pvc pencere üzerindeki folyo bantlara gerekli kuvvetli ısıyı vermeniz şarttır.

Pencere üzerideki bantları çıkarmanın ikinci yolu ise bantlara sıcak su dökmektir. Bu işlem biraz zahmetli olsa da penceredeki bantların üzerine kaynar sıcak su döktüğünüzde bantların çok rahat bir şekilde yumaşayatak çıktığını kendi gözlerinizle göreceksiniz, aşağıdaki video da uygulanmış şeklini izleyebilirsiniz.

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz