Pimapen Tamir Fiyatı

8.199

pencere-tamir-ucreti

Pimapen Tamir işlemi bozuk olan arızalı pimapen ‘in önce sorununu belirlenmesi ile başlar. Bozul olan arızalı pimapene yapılacak tamir işlemine ücreti belirlenir. Bu fiyat pimapen tamircisinin fiyatı belirlerken hangi tamir işleminin hangi yolu secileceği ne gibi işçilik gerektireceği veya hangi kilit kol menteşe parçalarının değişeceği ile doğrudan ilişkilidir. sadece pimapen kolu değişecek ise fiyat ortalama 50 tl ile 100 tl arasında olur. Kilit mekanizması değişecek ise o zamanda pimapen tamir fiyatı 150 tl ile 200 tl arasında değişebilir.

Bu fiyatlar bulunduğunuz yere semte göre kullanılacak malzemeye göre farklılıklar gösterir. Biz beylikdüzünde pimapen tamiri yaparken ortalma olarak bu fiyatları baz alıyoruz. Yine esenyurt veya büyükçekemece de pimapen tamir işleri yaparken aynı fiyatlar geçerlidir.

 

Pimapen Kapı Tamiri Fiyatı

Kapı tamir fiyatı da aslında pecere tamir fiyatlarına yakındır, sadece kapı kilitleri tip olarak değiştiği için kilitli ispanyolet anahtarlı kapı mekanizması veya anahtarsız yada sürgülü kapı kilit mekanizması gibi farklı parçalar fiyatları ortalamanın 50 tl veya biraz üstüne çekebilmektedir.

Cam Tamir Fiyatı

Cam tamir öncelikle uzman kişilerin titizlikle yapması gerektiğini baştan söyleyelim. Cam tamiri zor bir iştir, cam tamirinde dikkatli olma ve mevcut olana daha fazla zarar vermemek önemlidir. Cam tamir fiyatları tek cam çift ısıcam  gibi seçeneklere bağlı olarak değiştiği gibi zaman döneme göre de farklılık gösterir cam piyasası fazlasıyla oynaktır mesela size bu yazıyı hazırlarken yaz ortasın cam fiyatlarına %7 lik zam artışı geldi. Yapılacak el emeği işcilik cam fiyatının üstüne eklendiğinde aslında cam fiyatı ortaya çıkmış olur m2 karesi çok olan yerlerde işçilik fiyatı düşerken cam m2 si düşük ise işçilik fiyatı da bir tık yüksek olur ama ortalama 200 tl ile 350 tl arasında normal ısıcamlar değiştirilebilir

 

   Sürgülü Kapı Tamir Fiyatı

Pimapen kapılar daha kullanışlı olsunlar diye bazen sürgülü olarak tercih edilirler, kullanılan sürgülü mekanızmalar tekerlekler alt arabalar zamanlar bozulurlar sıkışıp aşınıp yürümezler kapıyı itersiniz ama kaymaz yerinden hareker etmez takılı kalır, bu gibi durumlarda kapıyı fazla zorlamadan hemen işten anlayan iyi bir pimapen ustası çağırmak gerekir yoksa daha fazla masraf çıkabilir. Kapınız normal klasik sürgülü kapı ise aslında çokta bozulacak parçası sadece alt tekerler bozulur oda her bir kanatta iki adet bulunur masrafı 200 tl civarlarında olur.

Ama kapınız vosvogen (volkswagen) sürgülü kapı ise yada paralel sürgülü kapı ise hebesibe (hebeschiebe) ise işler değişir çünkü burada kesinlikle bu sistemden anlayan bir usta gerekir ki ayarlama ile giderilecek bir sorun mu yoksa sürgülü kapı mekanizmasının değişmesi mi gerekir tespit edebilsin. Bu sistemlerde markalar arasında çok fiyat farkı olduğundan dolar kurunada bağlı olduğundan parça değişimi için fiyat verebilmem mümkün değil ama şans ise tamir ile hal oluyorsa 300 tl ile 400 tl arasında bir maliyetle sürgülü kapınızı tamir ettirebilirsiniz.

 

   Sürgülü Pencere Tamir Fiyatı

Sürgülü pencere tamir fiyatları da aslında üstteki sürgülü kapı fiyatları ile hemen hemen aynıdır. yukardaki yazdıklarımın çoğu sürgülü pencereler içinde geçerlidir. sadece sürgülü pencereler kapılara göre bazen daha küçük olurlar ölçü olarak bu nedenle tamir ücretleri kapıya göre bir tık daha aşağıda olabilir.

    Sineklik Tamir Fiyatı

Sineklik tamir olur mu ? Evet olur. Sineklikleriniz artık eskimiş tülü yırtılmış olabilir değiştirme zamanı gelmiştir veya pileli sinekliklerinizi ipi kopmuş olabilir. kasası sağlam olan sinekliklerinizin kasasını tekrar kullanarak tamirini yaptırabilirsiniz. sineklik tamir fiyatı nekadar diye sorarsınız ortalama olarak yeni bir sinekliğin yarı fiyatını ödersiniz diyebilir. yani yaptıracağınız sineklik 180 ise yarısı yani 90 tl cebinizde kalmış olur

Daha detaylı bilgi için Sineklik tamiri yazımızı okuyabilirsiniz

 

    • Kapı ve Pencere Ayarları
    • Gri veya Siyah Conta Değişimi
    • Pencere ve Kapı Kol Değişimi
    • Menteşe ve İspanyolet Değişimi
    • İç Ve Dış Pencere Kapı izolasyonu

 

0212 880 2 555     –    0538 924 61 78     Halil Usta

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz