Pvc Pencere

1.057

                                pvc-pencere

   HANGİ PENCEREYİ TAKTIRMALI

20. yüzyılın son çeyreğinde hayatımıza giren, kimyevi terminolojide Polivinil Clorür olarak, halk dilinde ise pvc profil olarak adlandırılan, ahşap ve alüminyuma göre sağladığı yüksek avantajlar sebebiyle ercih edilen pvc pencere ve kapı sistemleri bugün ülkemizdeki pencerelerin  takriben %90’nını oluşturmaktadır.

Pvc pencere kapı sistemlerinin ilk yatırım fiyatları, ahşap ve alüminyuma göre düşüktür. Bunun yanında, pvc profilden üretilen pencere ve kapılar ahşap pencereler gibi bakım gerektirmez, ömürleri binaların ekonomik ömürleri ile paraleldir. Bina ömürlerinin 40-50 yıl arasında olduğunu düşündüğümüzde, birkaç yılda bir yapılması zorunlu  olan ahşap pencere bakım giderlerinin binaların ekonomik ömrü süresince oluşabilecek fiyatlardan yüksek olacağı oradadır. Alüminyum profiller ise korozyon direnci direci düşükür, bu direnci sağlamak için yapılan eloksal kaplamanın çizilmesi halinde oluşacak oksidasyonun doğrama yüzeyinin kısa müddette bozulmasına sebebiyet verecekir, ayrıca soğuk ve sıcak geçirgenliğinede karşı koyamaması alüminyumun ercih edilmemesindeki en önemli etkendir.

Binalardaki enerji kullanımının % 84’si ısınma emellidir ve bu rakam ülkemizde kullanılan toplam enerjinin % 28’sına tekabül etmektedir. Binalardaki ısı kaybının % 40’ı dışa bakan duvarlardan, % 30’u pencerelerden, % 17’si dışa bakan dış kapı yada balkon kapılarından, % 7’si çatıdan, % 6’sı ise döşeme altlarından kaynaklanmaktadır. Bu vaziyet da, tasarruf sağlanacak en önemli alan olarak konutları ve konutlarda bu arada bir izolasyon etkeni olarak kullanılan pvc pencere sistemlerini öne çıkarmaktadır. PVC Pencere ve Kapı sistemlerinin sağladığı en büyük avantaj yalıtımdır. En düşük ısı kayıplarının yaşandığı malzeme olan PVC  profil ile birlikte doğru cam kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri ele geçirilirken son tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur.”

PVC Pencere Sistemleri

MS 1500 yıllarda yapılarda kullanılmaya başlayan pencere, günümüz teknolojisinin sağladığı yararlarla birlikte yapılar için estetik görünüşlü, ısı ve ses yalıtımı elde eden ve mekâna uygun bir yapıya kavuşmuştur. PVC pencere sistemleri sağladığı  en yüksek avantajlar hasebiyle imal edilen pvc pencerelerin %90’nını oluşturmaktadır. PVC kapı ve pencereler, binaların mimarisine bağlı olarak değişik tasarımlarda ve renklerde üretilebilmektedir. PVC Pencere Ücretleri ile de avantajlıdır.Daha geniş dış ortam perspektifi ve güneş ışınlarından daha fazla yararlanmak isteyenler için adaptörlü pvc pencere,  balkonları ve geniş alanları evine katmak için seçenek edilen katlanır pvc pencere ve sürme pencerelerin yüksek yalıtım özellikleri de vardır. Bir hayli farklı açılım ve laminasyon kaplama seçeneği ile pvc pencere üretilebilmektedir.

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz