Pvc Pencerede Nelere Dikkat Etmeli

2.542

hangi marka pencere

PVC Pencere Markasındaki Kalite Unsurları

Pvc kapı ve pencere Markaları arasında seçim yaparken, dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.Bu unsurlar aslında size tam olarak olarak isteğinize cevap veren markanın ismini söyler. 8 önemli unsur pvc kapı pencere markasını müşterisine ulaştırır.

  • Pvc profil
  • Destek sacı (profil içi sacı)
  • Conta
  • Bağlantı Parçaları
  • Aksesuarlar
  • Montaj malzemeleri
  • Cam
  • İşçilik

Tüm bu faktörler pvc pencere sistemlerinin kalitesini  doğrudan etkiler.

1. PVC Profil:

Kaliteli pvc doğrama elde etmenin ilk ve en önemli şartı kaliteli pvc profil kullanmaktır. Standartların gereklerini yerine getiren, teknik olarak ve uygulama esnasında problem çıkarmayan, ihtiyaçlara cevap veren, yalıtım değerlerini sağlayan, etkin ve yaygın kullanılan kalite belgelerine sahip pvc profil kullanılmalıdır. Bu kriterleri sağlayan pvc profil kaliteli pencerenin ilk ve en önemli adımıdır.

2. Destek Sacı:

Pvc pencereye destek sacının en büyük katkısı iskeleti oluşturmak ve mukavemeti arttırmaktır. Bunun yanında ısı değişimlerine karşı yapının şeklinin değişmemesini sağlamak, montaj mukavemeti ve bağlantı kolaylığı sağlamak, v.b. gibi faydaları vardır. PVC Profilin şekline uygun destek sacı kullanılmalı ve PVC doğramada mümkün olan her ana profilinin her kenarına tek parça destek sacı uygulanması ihmal edilmemelidir. Günümüzde, metal destek saclarının bire bir yerini alabilecek başka bir ürün henüz geliştirilememiştir.

3. Conta:

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde en etkili yalıtım malzemesi contadır. Günümüzde EPDM kauçuk ve TPE plastik esaslı gri ve siyah contalar kullanılmaktadır.

4. Bağlantı Elemanları:

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde bağlantı elemanları, kapı ve pencerelerin geometrik şekillerine ve bulundukları yere göre önem kazanmaktadır. Vidaların ve bağlantı takozlarının oluşturduğu bağlantı elemanları, iklim şartlarından etkilenmeyen kaplamalı ve aşınma direnci yüksek metal (zamak) malzemeler kullanılmalıdır.

5. Aksesuar:

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde hareketli kısımları oluşturan ve hareketin oluşmasını sağlayan mekanizmalardır. Kalite belgelerine sahip, paslanma direnci yüksek, kullanım kolaylığı sağlayan sistemlerin seçilmesi gerekmektedir. Ölçü kriterlerine mutlaka uyulmalıdır.

6. Montaj Malzemeleri:

Pvc doğramanın duvara sağlıklı monte edilmesini ve işlevini yerine getirmesini sağlayan malzemelerdir. Uzun ömürlü ve zamanla mukavemet zafiyeti oluşturmayacak vida, silikon ve köpük kullanılmalıdır.

7. Cam:

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde alan olarak en büyük kısmı oluştururlar. Isı ve ses yalıtımı için en etkili unsurdur. Mimari yapıyı bozmayan, sisteme aşırı yük bindirmeyen, hareketin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı ve kalite belgelerine sahip camlar kullanılmalıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağlayan camlar kullanılmalıdır.

8. İşçilik:

Pvc pencere sistemlerinde kaliteyi etkileyen en büyük faktörlerden biri de işçilik ve montajdır. Birinci sınıf bir pvc pencere markası bile kötü bir montaj işlemiyle verim almamanızı sağladığı gibi, size büyük sıkıntılar yaşatabilir, bu neden ile bu işi iyi bilen pvc montaj ustalarını tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Hangi Pvc Pencere Markası Daha İyi yazımızı okumak için lütfen tıklayın Hangi Pvc Pencere Markası Daha İyi

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz