Pimapen Conta Fitil Değişimi

2.965
pimapen conta fitil

pimapen conta fitil

Pvc pencereler üzerinde izalasyonu tam anlamıyla sağlaması için  siyah veya gri renkte fitiller bulunur. Bu fitillere conta da denilmektedir, pimapen kapı ve pencereler üzerindeki bu fitil contalar kasa ile kanat arasında sıkışarak mükemmel bir hava izalasyonu sağlar.

Yapı olarak EPDM kauçuk, termoplastik olarak imal edilen bu contalar zaman içerisinde soğuk sıcak etkisi ile büzüşüp ezilirler ve pencere ile kanat arazında boşluk kalır, bazende bu fitil contalar eriyip parçalanırlar o zaman bu fitil contaların değimi gerekir. Bazı pimapen pencere ustaları zahmetli olduğundan dolayı size bu lastik contaların değiştirilemediğini böyle bir işlemin mümkün olmadığını yeni pencere veya kapı yaptırmanız gerektiğini söyleseler aslın bu lastik fitil contalar değişmektedir.

conta değişimi

conta değişimi

Pimapen conta değişimi sonra pencereleriniz ilk gün ki haline geri döner sıkı kapanarak kusursuz bir yalıtım sağlar. Lastik contanın değişiminin gerekip gerekmediğine hangi kalınlıkta fitil contanın kullanılacağına ancak bu işi bilen tecrübeli bir pimapencinin karar vermesi gerekir.

Sizde beylikdüzünde pimapen contası değiştirmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz, ayrıca esenyurt avcılar bahçeşehir küçükçekemce esenkent büyükçekmece gibi yakın çevrelerden de pencere fitil değişimi için talepte bulunabilirsiniz.

Beylikdüzü Pimapen Fiyatları yazımızıda okumanız tavsiye ederim

 

Detaylı Bilgi İçin 0212 880 2 555    –    0538 924 61 78    Halil Usta

Sineklik Pimapen Tamiri Kapı Pencere Fiyatları İçin Numaraya Tıklayarak Arayabiirsiniz